People

VIENNAFAIR. Мій перший день на території кунста. Частина друга.

“От як тільки кишені стають заважкими, значить ти в Європі”, – каже мій чоловік Норман.І каже це не метафорично, в сенсі швидкісного збагачення пересічного американця у неквапному Старому Світі. Це він просто здачі набрав за день повні кишені.


Містер Карпа — так називають мого чоловіка дівчатка на ресепшені. Його це впирає, а в моєму реєстрі перемоги пост-фемінізму ставиться ще одна галочка.

Ми з містером Карпою щойно цілком традиційно, й без натяку на арт, повечеряли. Зробили це в кіоску імені Ковбаси, покрутивши носом коло ресторанів, що видавалися нам занадто туристичними. А тут — оно дивися, місцеві в черзі стоять. Хоч кіоск і під Оперою. І не просто собі місцеві, а люди в костюмчиках і білих сорочках.

Зрештою, тут костюм і біла сорочка — це просто уніформа якась. Тусовка Відня років на 20 старша за тусовку Берліна. Бари переповнені людьми кокретно за 50, котрі галасують, пють пиво, їдять приснопам’ятну ковбасу з сиром і перчиками і цілком вписуються в архітектурну картину столиці колишньої імперії.

Дивлячись на те, як хвацько вельмишановне товариство поїдає ковбасу з картоплею фрі, я вже була готова забрати свої слова про наліт снобізму жителів Відня, аж поки не довелося розплатитися за дві порції фаст-фуду й дві пляшки гьосера — 20 євро. Фаст-фуд, якщо за нього заплатити достатньо, переходить в категорію їдла для вишуканих людей, ги-ги. (Зрештою, однаково не кава на Павелецькому вокзалі у Москві за 10 баксів).

…Запопадлива українська дружина таки змусила містера Карпу забрати до готелю ледь почату пляшку пива. На тлі припаркованих феррарі і натовпів, що ломилися в клуби через червоні килимки, наша хода виглядала феєрично.

“От зараз мені саме час наштовхнутися на когось зі своїх бізнес-партнерів…”, – і Норманові кеди закрокували швидше в біг готелю. А вдома в цей час хором плакали всі його покинуті напризволяще костюми і білі сорочки…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s